• Informacje na temat:

  norweskie media o tour de ski

Artykuły na temat: norweskie media o tour de ski
 • Therese Johaug zdyskwalifikowana. Norweskie media komentują karę

  ..."13 miesięcy dyskwalifikacji dla Therese Johaug to w sam raz, aby zdążyć na Tour de Ski i przyszłoroczne zimowe igrzyska olimpijskie w PyeongChang" - skomentowały norweskie media, pomimo oświadczenia biegaczki, że czuje się niewinna i rozważa apelację.

 • Tour de Ski. Astrid Jacobsen: Zostałyśmy zmuszone do startu

  Norweskie biegaczki narciarskie wystartują w Tour de Ski, mimo że większość z nich nie ma na to ochoty. Jedyną, która otrzymała zgodę na rezygnację z tych zawodów jest Marit Bjoergen. - Nie mam ochoty na ten start, ale robię to, co mi każą - powiedziała Astrid Jacobsen.

 • Johaug i Sundby stracili nagrody za triumf w Ski Tour Canada

  Norwescy zwycięzcy Ski Tour Canada Therese Johaug i Martin Johnsrud Sundby musieli oddać nagrody w postaci serów za miejsca na podium, bo przepisy celne i sanitarne w ich kraju zakazują przywozu produktów mlecznych spoza Unii Europejskiej.

 • Norweskie media zaskoczone "detronizacją Bjoergen"

  ..."Kiedy w pewnym momencie wyprzedziłam Marit, powiedziałam sama do siebie półgłosem +O cholera, jestem szybsza od niej+ i wtedy wstąpiły we mnie nowe siły" - powiedziała Therese Johaug po zwycięstwie w biegu na 10 km techniką klasyczną podczas Tour de Ski. Norweżka przerwała dominację swojej rodaczki Marit Bjoergen.

 • Tour de Ski - Bjoergen zdjęła klątwę. Dramat Kowalczyk

  Norweskie media po dziewiątym etapie Tour de Ski, kończącym zawody podbiegu pod stok Alpe Cermis, uznały zwycięstwo Marit Bjoergen za "zdjęcie klątwy wielkiej mistrzyni", poświęcając też wiele miejsca Justynie Kowalczyk, która "przeżyła dramat na trasie".

 • Bjoergen ma szansę zdjąć klątwę Tour de Ski

  Drugi etap Tour de Ski zdaniem norweskich mediów wskazał już wyraźnie wielkiego faworyta punktacji generalnej: jest nią "niezniszczalna" Marit Bjoergen, która biegnie po pierwszy w karierze triumf w TDS i "zdjęcie klątwy" tych zawodów.

 • Tour de Ski: Szwedzi załamani. "Czas przyznać się otwarcie do klęski"

  Tegoroczny Tour de Ski jest dla reprezentacji Szwecji totalnym fiaskiem i porażką na wszystkich frontach - komentują tamtejsze media występy swoich zawodników w tym cyklu biegów narciarskich. To "Tour de Tragedia" - podkreślają dziennikarze. Oliwy do ognia dolał upadek spowodowany w środę przez Justynę Kowalczyk, na skutek którego przewróciły się też Charlotte Kalla i Stina Nilsson...

 • Norweskie media: Kowalczyk prowadziła bieg i pokazała swoje możliwości

  Czwarty etap Tour de Ski w Dobbiaco - bieg na 5 km techniką klasyczną - był według norweskich mediów ponownym pokazem siły Marit Bjoergen, która "jest nie do powstrzymania".

 • Norweskie media - niepokonana Bjoergen i załamana Johaug

  Zwycięstwo Marit Bjoergen w trzecim etapie Tour de Ski w szwajcarskim Val Muestair - narciarskim sprincie techniką dowolną - nazwane zostało w mediach jej kraju "kolejnym pokazem niezniszczalnej mocy". Tematem dnia było załamanie się Therese Johaug.

 • Norweskie media: Justyna Kowalczyk i Petter Northug to najciekawsza para MŚ

  Justyna Kowalczyk i Petter Northug są najciekawszą parą mistrzostw świata w Falun zdaniem norweskich mediów.

Dyskusje na temat: norweskie media o tour de ski