• Informacje na temat:

manfred moelgg

Artykuły na temat: manfred moelgg
  • Alpejski PŚ. Manfred Moelgg wygrał slalom w Zagrzebiu

Włoch Manfred Moelgg zwyciężył w slalomie alpejskiego Pucharu Świata w Zagrzebiu. W dwóch przejazdach wyprzedził łącznie o 0,72 s Niemca Felixa Neureuthera oraz o 0,77 s Norwega Henrika Kristoffersena.

• Moelgg najlepszym slalomistą

Włoch Manfred Moelgg wywalczył małą Kryształową Kulę w slalomie, zajmując w Bormio szóste miejsce w ostatnich zawodach w sezonie alpejskiego Pucharu Świata.

• Alpejski PŚ. Marcel Hirscher wygrał slalom w Levi

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. Pięciokrotny zdobywca dużej Kryształowej Kuli objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął jego rodak Michael Matt, a trzeci był Włoch Manfred Moelgg.

• Alpejski PŚ: poważna kontuzja Włocha Moelgga

Z powodu poważnej kontuzji ścięgna Achillesa trzykrotny medalista mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, 32-letni Włoch Manfred Moelgg nie będzie startował w sezonie 2014/15 - poinformowała tamtejsza federacja.

• Henrik Kristoffersen zdeklasował rywali w Adelboden

Norweg Henrik Kristoffersen odniósł 13. zwycięstwo w karierze w alpejskim Pucharze Świata. W niedzielę w szwajcarskim Adelboden zdeklasował rywali w slalomie. O prawie dwie sekundy wyprzedził Włocha Manfreda Moelgga.

• Hirscher najlepszy w slalomie w Adelboden

Marcel Hirscher wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. Austriak uzyskał łączny czas 1.51,75. Drugie miejsce zajął jego rodak Mario Matt, który stracił 0,30 s. Trzeci był liderujący na półmetku Włoch Manfred Moelgg (0,62).

• Włoch Manfred Moelgg wygrał w Kranjskiej Gorze slalom zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedził Chorwata Ivicę Kostelicia oraz Austriaka Marcela Hirschera.

• Austriacy najlepsi w Val d'Isere

Austriak Benjamin Raich triumfował we francuskim Val d'Isere w superkombinacji alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął jego rodak Marcel Hirscher, a trzecie ex aequo kolejny austriacki narciarz Romed Baumann i Włoch Manfred Moelgg.

• PŚ: Dublet Włochów w Ga-Pa

Manfred Moelgg zwyciężył w niedzielę w slalomie zaliczanym do alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To drugi pucharowy triumf w karierze 26-letniego Włocha, a zarazem drugi w tej konkurencji.

• Reprezentacja Włoch w składzie: Nadia Fanchini, Nicole Gius, Daniela Merighetti, Peter Fill, Werner Heel i Manfred Moelgg, wygrała finałowe zawody w szwedzkim Aare w konkursie drużynowym zamykającym sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Pokonała ekipy Austrii i Szwajcarii.